Przedstawiamy krzesełka schodowe

krzesełka schodoweKrzesełka schodowe lub inaczej – windy schodowe to urządzenia dźwigowe, które w Polsce są jeszcze stosunkowo słabo znane. Dotyczy to także tak ważnych miejsc jak ośrodki pomocy społecznej czy innych budynków użyteczności publicznej. Mamy nadzieję, że, między innymi za pomocą tego bloga, sytuacja ta odmieni się. Tego rodzaju krzesła dźwigowe to urządzenia bardzo ułatwiające osobom niepełnosprawnym oraz starszym życie codzienne.

Bardzo odmienna sytuacja panuje w państwach leżących w Europie Zachodniej. Tam od dawna krzesełka schodowe są popularnym i jakże docenianym urządzeniem pozwalającym likwidować bariery uniemożliwiające osobom niepełnosprawnym normalnie i godnie żyć. Krzesełka tego typu wielką popularnością mogą poszczycić się przede wszystkim w zachodnioeuropejskich  domach. Jednakże duża ich ilość zamontowana została także w placówkach takich jak szkoły, szpitale, przychodnie czy hotele. Państwa Europy Zachodniej, ogólnie rzecz ujmując, mają infrastrukturę dużo bardziej przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz starszych.

Montaż krzesełek schodowych polecany jest szczególnie w budynkach małych i ciasnych. Urządzenia te skonstruowane są w taki sposób, aby można było je bezproblemowo złożyć. Wśród elementów, które możemy złożyć, znajdują się podnóżki, siedziska i podłokietniki. Krzesełka schodowe to urządzenie, których konstrukcja zapewnia możliwie jak najwyższy poziom komfortu oraz bezpieczeństw. Wśród elementów mających na to wpływ wyróżnić należy przede wszystkim specjalny system umożliwiający delikatne startowanie oraz zatrzymywanie urządzenia. W sposób niebagatelny na komfort i bezpieczeństwo wpływają także podnóżki oraz siedzisko, które można obracać – dzięki temu możliwe jest bezpieczne wsiadanie na urządzenie zarówno na dole jak i na górze schodów. Krzesełka schodowe wyposażone są również w pas bezpieczeństwa oraz czujniki mająca na celu zatrzymanie urządzenia w przypadku wykrycia pojawiających się na schodach przeszkód, np. innych osób. W podłokietniku krzesełka umieszczony jest pilot – rozwiązanie to zapewnia osobom niepełnosprawnym komfortowe sterowanie.

Krzesełka schodowe to urządzenia, które cechuje łatwość montażu. Ponadto zabierają naprawdę mało miejsca, co sprawia, że bardzo dobrze spiszą się w domu czy na ciasnej klatce schodowej. Jeśli w rodzinie mamy osobę niepełnosprawną lub starszą, kupno windy tego typu w sposób znaczący ułatwi jej codzienne życie. Likwidacja chociaż jednej przeszkody będzie miały ogromny wpływ na poziom komfortu oraz bezpieczeństwa osoby niepełnosprawnej lub starszej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *